Ucuza Ev Tadilatı Yapmanın 4 Pratik Yolu

1-)Ucuza Ev Tadilatı Hizmetini Kiminle Yapacağınızı İyi Seçin!

Tadilat hakkında verilmesi gereken en önemli kararlardan birisi, tadilatın kime yaptırılacağıdır. Tanıdıkların önerdiği bir usta mı daha ucuz ve kaliteli iş demektir yoksa güvenilir bir firma mı? Bu durumda kaliteli bir tadilat şirketiyle anlaşırsanız kafadan 1000-2000 TL kardasınız demektir. Çünkü hem iş güvencesi olarak hem de tecrübe açısından uzman bir ekiple çalışmak demek, kafasına göre fiyat biçen kişilerle çalışmamak demektir. Evinizdeki kullanılacak malzemelerden ya da ne tür bir tadilat yapılacağından önemlisi, bu işe kiminle yapacağınızdır.

2-)Eşyalarınız Eskidi Diye Atmayın!

Her ne kadar görünümü size öyle andırsa da evinizdeki eşyaların çoğunu basit hamlelerle yeni gibi gösterebilirsiniz. Örnek olarak sandalyelerden başlayalım. Yemek masası ve sandalyeleri size oldukça eski gelebilir. Ancak unuttuğumuz bir nokta var bulunuyor. Eski sandalyelerinizi, yenisini almadan yenileyebilirsiniz. Eğer sandalyeleriniz ve masalarınız kullanılacak durumdayda, masa ve sandalye örtüsü kullanarak hem oda rengi seçiminizde sandalyeler sorun yaratmamış olur hem oldukça tasarruflu çıkarsınız.

 

3-)Tümüyle Tadilat, Masraflıdır!

Ucuza ev tadilatı yaptıracağım diyorsanız şunu bilmelisiniz ki, iyi bir bakışla odanızın tamamının tadilata ihtiyacı olmadığını fark edebilirsiniz. Mesela banyolarımız… Klozet, lavabo ya da duşakabinden herhangi biri hala kullanılabilir durumdaysa yeni alacağınız eşyaların deseni ve tarzını ona göre ayarlayarak bu masraftan da kurtulmuş olursunuz. Eğer lavabonuzda ya da duşakabininizde ufak çatlaklar varsa alacağınız ucuz bir silikon işinizi görebilir. Böylece pire için yorgan yakmamış olursunuz.

4-)Ufak Detaylar Fark Yaratır!

Ev dekorasyonu, ev tadilatının en son ve en tatlı kısımlarındandır. Fakat çoğu zaman evimizin şık görünmesini isterken maddi açıdan aşırıya kaçtığımızı unutuyoruz. Odamızdaki duvarlar, dekorasyonun en büyük parçalarındandır. Ucuz ve şık bir duvar kağıdı, eşyalarınızla uyumlu renklerden seçilirse en kritik noktayı atlatmış olursunuz. Bunun yanısıra kokulu mumlar, ufak biblolar ve renkli kırlentlerle büyük bir resmi ufak parçalarla süslemiş olursunuz.