Tavan Tadilatı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Tavan tadilatına başlamadan önce, çalışacağınız ustaların güvenilir olduğuna inanmanız son derece önemlidir. Oldukça hassas bir yapıya sahip olan tavan işlemi, iyi bir tadilat yapılmadığı takdirde, zaman içerisinde çökme ve sızıntıya sebep olabilir. Bunun için birinci kalite ürünler ve sağlam işçilik ileride bir problem yaşamamanız için önemli faktörlerdir. Tavan tadilatınızı gerçekleştirmeden, odayı tadilat işlemine hazırlamanız olası bir kazayı önleyerek sizleri garanti altına alacaktır.
Tadilat yapılacak odanın içerisinde eşyalar yer alıyorsa, bu eşyaları odadan çıkartmanız tavsiye ediliyor. Eğer eşyaları çıkartacak bir alanınız yoksa, eşyaları odanın ortasına toplayarak üzerlerini sıkı bir biçimde kapatmalısınız. Tadilat işlemi esnasında, yer döşemelerinizin zarar görmemesi için, yerin de tamamen bir örtü ile muhakkak kapatılması gerekiyor.

İdeal Tavan Seçimi

Evin içerisinde yer alan farklı odaların hepsine aynı tarzda tavan tadilatı yaptırabileceğiniz gibi, farklı tarzda tadilat yaptırabilmeniz de mümkündür. Kendi zevkinize ve odanın konseptine uygun olarak yaptıracağınız tavanınızı değişik dekorasyonlarla renklendirebilmeniz de olanaklar içerisinde yer alıyor. Tavan tadilatı seçiminde dikkat etmeniz gereken, sizin için kullanışlı bir alan oluşturmak ve uzun süre o alandan faydalanmaktır. Bunun için tavan tadilatınız için birinci sınıf kalitede ürünler kullanmanız gerekiyor.
Kartonpiyer, alçı pan, asma tavan, taş ve metal asma tavan alternatifleri ile sizlere tavan tadilatı konusunda çeşitlilik sağlayan modeller içerisinden dilediğinizi seçerek tavan tadilatı işlemlerinize başlayabilirsiniz. Ne tarzda bir tavan istediğinize karar vermek model seçiminizde size yardımcı olarak, ideal tavanı yaptırmanızı sağlayacaktır.

 

Yaşam Alanlarını Yeni Baştan Yaratan Tavanlar </p

Şekil ve fonksiyon açısından çeşitlilik gösteren tavan modellerini, ışıklandırmanızla uyumlu hale getirerek çok daha verimli ve göze hitap eden bir tavan elde edebilirsiniz. Spot ışıklar, minik lambalar, özel tasarım ışıklandırma dekorasyonları gibi alternatifler, tavanınızı çok daha modern göstermenize yardımcı oluyor. Isıtıcı olarak da yararlanabileceğiniz tavanınızı, tadilat esnasında bu özelliklere göre işleme aldırtabilirsiniz.
Yaşam alanınızın çok daha estetik olmasını sağlayan tavan seçiminiz, eşsiz tasarımlar sayesinde dikkat çekici özellikleri ile modern bir atmosfere bürünüyor. Tercihinizi asma tavan bir modelden yana kullanmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi nasıl bir dekorasyon istediğinize karar vermenizdir. Sıradan görünecek bir tavanı modern bir dekorasyon sayesinde çok daha şık ve etkili bir hale getirebilirsiniz.

Göze Hitap Eden Tavanlar

Tavan tercihinizi yaparken dikkat etmeniz gereken, odanızı ferah gösterecek özelliklere sahip bir tavan dekorasyonu oluyor. Odanızın çok daha geniş ve konforlu görünmesini sağlayacak olan tavanınızı alçı pan olarak tercih edecekseniz, aynı renkte kartonpiyer ile bütünleştirerek muazzam bir görüntü elde edebilirsiniz. Tavanınızın çok daha canlı gözükmesini sağlayan kartonpiyerler, farklı tasarım modelleri ile zevkinize uygun olarak seçebileceğiniz değişik modellerle sizlere alternatif çeşitlilik sağlıyor.