Çocuk Odası Tadilatında Uygulanabilecek Dekorasyon Fikirleri

Evde tadilat konusunda oldukça keyifli ve eğlenceli dekorasyon yapılabilecek odalar içerisinde hiç şüphesiz ki çocuk odası yer alıyor. Çocuğunuz için en güzelini ve en iyisini düşlediğiniz odasında özgürce hareket edebileceği dekorasyonları tercih etmeniz, çocuğunuzun odasında çok daha verimli zaman geçirebilmesini sağlayacaktır. Tadilata başlamadan önce muhakkak çocuğunuzun da fikrini almanız, nasıl bir oda istediğine dair bilgi sahibi olmanız ve bu sayede dekorasyon konusunda hazır hale gelmeniz hızlanabilir.
Oda içerisinde hangi bölümlerde tadilat yaptıracağınıza karar vererek, tadilat işlemlerinizi çok daha basit hale getirebilmeniz mümkündür. Odanın komple değişime uğrayacağı tadilatlarda, ısı yalıtımının çok iyi yapılması çocuğunuzun çok daha kaliteli bir alanda vakit geçirebilmesini sağlayacaktır. Aynı şekilde parke seçiminiz de odanın havasını değiştirerek, daha kaliteli bir alan sergilemenize yardımcı olacaktır.
Eğer oda içerisinde kısmi tadilat gerçekleştirecekseniz, odanın genel konseptine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Odada mevcut bir hasar varsa, bu hasarı kaliteli ürünlerle gidermeniz, çok daha kalıcı ve etkileyici bir alana sahip olmanızı sağlayacaktır. Tadilat sırasında çalışacağınız ustalarla doğru iletişim sağlamak, işinizin her daim daha doğru ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesine sebep olacaktır.

 

Rengârenk Duvarlar

Çocuk odası denildiği zaman akla ilk gelen renkli duvarlardır. Rengârenk duvarlar, çocuğunuzun daha yaratıcı bir kişiliğe sahip olmasını sağlayarak, çok daha mutlu bir şekilde odasında keyifle zaman geçirmesine olanak verecektir. Odanın duvarlarını boyamadan önce kesinlikle çocuğunuzun ne renkte bir duvar istediğine karar vermelisiniz. Çocuğunuzun onayını aldıktan sonra dilerseniz duvarları boyatabilir, dilerseniz de duvar kâğıdı ile kaplattırabilirsiniz.
Çizgi film karakterlerinin ya da oyun ve futbol karakterlerinin de yer aldığı duvar kâğıtları, seçiminizde sizlere alternatif çeşitlilik imkânı sağlayacaktır. Oda içerisinde yer alan duvarların farklı renklerde boyandığı tasarımlar sizlere dekorasyon konusunda fikir verebilir. 4 duvarın 3 tanesinin aynı renkte boyandığı bir tanesinin ise desenli duvar kâğıtları ile kaplandığı odalar da yararlanabileceğiniz tasarımlar içerisinde yer almaktadır.

Evrene Açılan Tavanlar

Çocuğunuzun odasının tavanını farklı desen tasarımlarla çok daha canlı ve farklı bir görünüme getirebilmeniz mümkündür. Güneş sistemi, galaksiler, yıldızlar gibi evreni keşfetmelerine yardımcı olan bu tasarımlar, çocuk odası tavan tadilatı için harikulade bir tercih olacaktır. Üstelik uzay karakterleri ile de renklendirebileceğiniz bu tavanlar, çocuğunuzun daha meraklı ve araştırmacı olmasına katkı sağlayacaktır.
Oda içerisinde yer alan tavanı boyattırmadan ya da duvar kâğıdı ile kaplattırmadan önce muhakkak temizleme tadilatının yapıldığından emin olmalısınız. Çünkü tavanın üzerine atacağınız boya ya da duvar kâğıdı, pütürlü hasara uğramış tavanda çok çirkin duracak ve zaman içerisinde tavanın bozulmasına yardımcı olacaktır.
Çocuğunuzun odasını tadilat ettirmeye karar verdiğinizde, en ufak ayrıntıyı göz ardı etmeden yerine getirmeniz, kaliteli ve birinci sınıf ürün kullanmanız ve muhakkak tadilat ve dekorasyon için çocuğunuzun fikrini almanız gerekmektedir. Böylelikle çocuğunuzun arzu ettiği bir odada vakit geçirmesine imkân sağlayarak, emin olduğunuz ustalarla bir tadilat işlemi gerçekleştirebilirsiniz.