İnşaat Hesabı

Sıkça Sorulan Sorular

Popüler Sorular

Hemen sağ üstte yer alan ÜCRETSİZ DENE butonuna tıklayıp gerekli bilgileri girdikten sonra 7 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Ücretsiz deneme süreniz sırasında veya sonrasında paket satın almaya karar verirseniz FİYATLANDIRMA sayfasındaki paketlerimizden birini seçip İnşaat Hesabı kullanımınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Hayır, İnşaat Hesabı bulut tabanlı bir hizmettir, herhangi bir yazılım/donanım yatırımı veya kurulumu gerektirmez. Kayıt sırasında belirlediğiniz e-posta adresi ve şifresiyle kullanıcı girişi yaparak internet erişiminiz olan her yerden hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

İnşaat Hesabı, her kullanıcının rahatlıkla kullanabileceği bir şekilde tasarlanmıştır. Kullanımı çok kolay ve ara yüzü çok basittir. Hiçbir özel eğitime ihtiyacınız olmayacak. Dilerseniz kullanım videomuzu inceleyebilirsiniz: Kullanım Videosu

Bize attığınız tüm maillere en geç 1 iş günü içinde cevap veriyoruz. Ayrıca hafta içi 9:00-18:00 saatleri arası iletişim kısmındaki telefon numaralarından ve WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İnşaat Hesabı web (bulut) tabanlı bir uygulamadır. Hesabınıza erişebilmek için internetinizin olması gereklidir. İnşaat Hesabı’na girdiğiniz veriler bulutta tutulur ve bu verilere istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden bilgisayar, tablet veya akıllı telefon yoluyla ulaşabilirsiniz. İnşaat Hesabı’nın aynı zamanda iOS ve Android mobil uygulamaları mevcuttur.

İnşaat Hesabı’nın iOS ve Android mobil uygulaması mevcuttur.

Programın Kullanımı

Sizden tek istenen daire, dükkan, ofis bilgilerini ve binaya ait genel özellikleri girmeniz. Metrajlar, program tarafından hesaplanacaktır. Hesaplanan metrajlar, hesap yaptığınız günün ve projeyi yaptığınız ilin işçilik ve malzeme fiyatlarıyla değerlendirilerek programın algoritması sayesinde toplam maliyet hesabı yapılacaktır. Dilerseniz istenilen özellikler için İnşaat Maliyeti Hesaplamanın En Kolay ve En Detaylı Anlatımı videomuzu inceleye bilirsiniz.

3 farklı yöntemle fiyatlarımızı güncellemekteyiz:

  1. Demir gibi anlık değişen malzemelerin fiyatları sistemimizde de anlık değişiyor. Bu nedenle 1 saat arayla yaptığınız 2 proje hesabındaki demir fiyatının değişiklik göstermesi çok normaldir.
  2. Anlık değişmeyen ama dövizden ve başka sebeplerden etkilendiği için çok sık fiyatı değişen malzemelerin fiyat takibi için Türkiye genelinde sektöre hakim 100’ün üzerinde malzeme satıcısıyla çalışıyoruz. Malzeme türüne göre fiyatlar günlük/haftalık/2 haftalık sistem tarafından otomatik güncelleniyor.
  3. İşçilik fiyatları şehir/ilçe bazında güncelleniyor. Güncellenme sıklığı bölgedeki inşaat yapımının sıklığına göre günlük/haftalık olarak değişiyor.

Programın doğru bir hesap yapabilmesi için sizden istenen tüm bilgileri doğru girmeniz gerekmektedir. Her daire/ofis kendi içinde özeldir. 2 dairenin m²’sini toplayıp tek daire olarak girmeyiniz, aynı şekilde 2 banyonun, 2 odanın m²’sini toplayıp tek banyo, tek oda şeklinde sisteme girmeyiniz.

Tüm ölçüleri net ölçü olarak girmeniz gerekmektedir.

İnşaat maliyetini %100 doğru hesaplamak neredeyse imkansız. Programımızın arka planında 1000’lerce algoritma çalıştığı için hata payını minimuma indiriyoruz. Projesine göre değişkenlik göstermekle birlikte, 8 yıllık deneyim ve 1000’lerce proje hesabından sonra %90 oranında doğru hesap yapabiliyoruz.

Bulut teknolojisini kullandığımız için tüm verileriniz internette tutuluyor, bu nedenle programı kullanmak için internet bağlantınız olması gerekmektedir.

Hesabını yaptığınız tüm projelerin raporlarını PDF formatında bilgisayarınıza ve telefonunuza indirebilirsiniz. Ayrıca projenizde yaptığınız tüm giderlerin raporlarını da istediğiniz zaman PDF olarak indirebilir ve çıktısını alabilirsiniz.

Programımızın algoritması sadece yönetmelik değişikliği olduğu zaman değil, sürekli olarak güncelleniyor. Olası değişikliklerde algoritmalar mühendislerimiz tarafından çoğunlukla aynı gün içinde en geç 2-3 iş günü içinde güncelleniyor.

Programı Mac Os dahil tüm işletim sistemlerinden ve tüm tarayıcılardan kullanabilirsiniz.

Hayır silinmez. Tüm bilgileriniz bulutta saklanıyor. Email ve şifrenizi girerek istediğiniz yerden erişebilirsiniz.

Projedeki tüm daire ve dükkan bilgileri, kullanılan malzemelerin, yapılan işçiliklerin fiyatları, inşaattaki tüm metraj bilgileri, malzeme sarfiyatları. Bunun yanı sıra inşaattaki her iş kaleminin toplam maliyete olan oranını grafiklerle ve tablolarla açıklıyoruz. Hemen sağ üstte yer alan ÖRNEK RAPOR butonuna tıklayıp hazırlamış olduğumuz örnek raporu indirebilirsiniz.

Malzeme ve işçilik fiyatlarını anlık olarak güncellediğimiz için fiyatlar değişebilir. Örneğin: İnşaat demirinin ton fiyatı 1500TL’den 1700TL’ye çıkmış olsa ve binanızda 100 ton demir kullanılıyor olsa toplam fiyat 20.000TL fazla gözükür.

Kendi belirlediğiniz email ve şifrenizle tüm cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Yazılımımız web tabanlı çalıştığı için bilgisayarınıza veya telefonunuza kurulum yapmak zorunda değilsiniz.

Yenilenen sürümümüzde fiyatlar her şehir için özel olarak güncelleniyor. Bu sayede her şehir için kullanıma elverişli.

İlgili tüm yönetmelikler programa entegre edildiği için yurtdışında kullanım halinde yönetmeliğe bağlı hata payları oluşabilir. Örneğin: Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelikte Bina yüksekliği 21.50 m’den veya 7 kattan fazla ise yangın merdiveni zorunluluğu bulunmakta. Bunun gibi yönetmelikteki tüm detaylar yazılımımızda mevcut ve sürekli güncellenmekte. Ama hesap yapacağınız ülkenin yönetmeliklerindeki detayları sisteme entegre etmediğimiz için hata payları oluşabilir.

Eski versiyonumuzda veriler haftalık/aylık güncelleniyordu. Yeni versiyonda geliştirdiğimiz yapay zeka sayesinde veriler anlık olarak güncellenmektedir.

Rapor çıktısına firma bilgilerinizi ekleyip, kendinize özel rapor çıktısı alabilirsiniz.

İnşaatın tüm giderlerini detaylı bir şekilde, kategoriler halinde, inşaatın ilerleyişine uygun, satın alınan 1kg çivinin bile maliyetini atlamadan tutmanıza, günlük, aylık, yıllık veya proje bazlı raporu alabilmenize, hangi ustaya/taşerona ne kadar ödemenin yapıldığı ve ne kadar borcun kaldığı, ileri vadeli olarak kime ne kadar borcunuzun olduğunu görmenize, kısa ve uzun vadedeki nakit akışınızı tutup ve tüm bu hesapları 7 gün 24 saat, her hangi bir kuruluma gerek olmadan online olarak dilediğiniz cihazdan takip edebilmenizi sağlar.

Hesabınıza alt kullanıcı ekleyebilirsiniz. Ama eklediğiniz alt kullanıcı sadece gider yönetimi modülünde gider ekleyebilir.
Alt kullanıcıyı bir çalışanınız olarak düşünebilirsiniz. 5 tane şantiye yönettiğinizi ve her şantiyeden sorumlu 1 personeliniz olduğunu varsayın. Her personel, sorumlu olduğu projeyle ilgili gider ekleyebilir.

İnşaatın tüm sınıflarını sizin için kategoriler halinde böldük. İsterseniz sistemde tanımlı kategorileri silip, kendi özel kategorilerinizi ekleyebilirsiniz. Dilerseniz Gider Modülü kullanım videomuzu inceleye bilirsiniz: Gider Modülü Kullanım Videosu

Kendiniz için PDF ve Excel formatlarında, muhasebecinizin muhasebe programına entegre etmesi için CSV formatında rapor çıktısı alabilirsiniz.

Raporunuzu istediğiniz tarih aralığında, istediğiniz kategoriler için, belirlediğiniz bir proje için alabilirsiniz.

Kullanıcı Hesabı

Her hesap tek firma içindir. Aynı hesap altında 2. Şirket takibi maalesef yapılamamaktadır.

Tüm projelerinizi tek hesap altında takip edebilirsiniz.

İnşaat Hesabı sayfasını oluşturan kişi, hesabın yöneticisidir. Dilerseniz hesabınızı başkasına devredebilirsiniz.

Her şey bir bütün olarak tek bir yerde saklandığı için, verinin güncel halini yanlışlıkla diğer bir bilgisayarda unutma gibi bir şanssızlık yaşamazsınız. Bu veriye her yerden erişebilirsiniz. Tek bir üyelikle tüm cihazlarınızdan kısıtlama olmaksızın kullanabilirsiniz.

Hesabım sayfanızda bulunan ”Üyelik Bilgilerim” bölümünden e-mail adresinizi güncelleyebilir, şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Abonelik

Mevcut paketlerimizden daha farklı özellikte bir paket istiyorsanız bizimle iletişime geçin, ihtiyacınıza özel paket teklifi gönderelim.

Evet, yapabilirsiniz. EFT/Havale yaptıktan sonra dekontu bize göndermeniz yeterli.

Kredi kartıyla yapılan ödemelerde hesap anında aktif olur. Havale yoluyla yapılan ödemelerde dekont tarafımıza ulaştıktan sonra 1-2 saat içinde hesabınız aktif olur. Hesabınızın hemen aktif edilmesini isterseniz ödeme yaptıktan hemen sonra müşteri hizmetlerimizi aramanızı tavsiye ederiz.

Hata payını daha da düşürebilmek, size daha iyi bir hizmet verebilmek için programı sürekli güncelliyoruz. Yaptığımız tüm güncellemeler ücretsizdir.

3D secure, internet bankacılığı için dünya genelinde kabul edilen bir güvenlik sistemidir. İnşaat Hesabı’ndan yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure’la ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınızın 3D’ye tanımlı hale gelmesi için, bankada kayıtlı GSM bilgilerinizin güncellenmiş olması gereklidir. Kartınız 3D tanımlıysa, çoğunlukla internet üzerinden yaptığınız alışveriş sonrasında ödeme işlemi detayınız bankanızda kayıtlı olan GSM numaranıza SMS ile gönderilir. Böylece, kredi kartınızın yetkisiz kişilerce kullanılması durumunda hemen bilgi sahibi olur ve olası bir mağduriyeti önlersiniz.

Evet. Tüm kartlar ile yurtdışından ödeme yapabilirsiniz.

Evet. Tüm banka kartları için taksit seçeneğimiz var. Taksit sistemi için IYZICO altyapısını kullanıyoruz.

Evet. Aşağıdaki banka bilgilerine ödemenizi havale olarak atm üzerinden kartsız işlem seçeneğinden gönderebilirsiniz.

Alıcı ismi: ÇEVİK PROJE YAZILIM ANONİM ŞİRKETİ
Iban no: TR96 0021 0000 0001 7413 4000 01
Hesap no: 174134-1
Şube: Kavacık Şube

Güvenlik

Teknik altyapımız sayesinde en yüksek seviyede sistem güvenliği sağlıyoruz.

Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için çok önemli. Bu sebeple ödeme sürecinin sonuna kadar gerçekleşen tüm işlemleriniz 3′ üncü kişilerin erişimine karşı SSL sertifikası ile korunmaktadır. Ödeme esnasında kart bilgileriniz hiçbir şekilde 3′ üncü kişiler tarafından görülememekte ve İnşaat Hesabı tarafından kayıt edilmemektedir.

Verileriniz güvenli bir şekilde ve devamlı güncel tutulan, aynı zamanda anlık yedeklemesi yapılan, teknolojinin en son olanaklarıyla donanmış son derece güvenli veri merkezlerindeki kurumsal sunucularda saklanır. Ayrıca, verilerinizin yedeklerini kendiniz de manuel olarak indirebilirsiniz.

Sorularınız mı var?

Bizimle İletişime Geçin