SIKÇA SORULAN SORULAR

İnşaat Maaliyeti öğrenmek ve Giderleri yönetmek isteyenler için Sıkça sorulan sorular

İnşaat Hesabı’nı kullanmaya nasıl başlayabilirim?

Fiyatlandırma sayfasından kendinize uygun paketi seçip satın almayı tamamladıktan sonra İnşaat Hesabını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullanmak için program kurulumu gerekiyor mu?

Hayır, İnşaat Hesabı bulut tabanlı bir hizmettir, herhangi bir yazılım/donanım yatırımı veya kurulumu gerektirmez. Kayıt sırasında belirlediğiniz e-posta adresi ve şifresiyle kullanıcı girişi yaparak internet erişiminiz olan her yerden hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Kullanmak için özel bir eğitim gerekiyor mu?

İnşaat Hesabı, her kullanıcının rahatlıkla kullanabileceği bir şekilde tasarlanmıştır. Kullanımı çok kolay ve ara yüzü çok basittir. Hiçbir özel eğitime ihtiyacınız olmayacak.

Desteğe ihtiyacım olduğunda ne yapmalıyım?

Bize attığınız tüm maillere en geç 1 iş günü içinde cevap veriyoruz. Ayrıca hafta içi 9:00-18:00 saatleri arası iletişim kısmındaki telefon numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

İnşaat Hesabı’nı internet olmadan kullanabilir miyim?

İnşaat Hesabı web (bulut) tabanlı bir uygulamadır. Hesabınıza erişebilmek için internetinizin olması gereklidir. İnşaat Hesabı’na girdiğiniz veriler bulutta tutulur ve bu verilere istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden bilgisayar, tablet veya akıllı telefon yoluyla ulaşabilirsiniz. İnşaat Hesabı’nın aynı zamanda iOS ve Android mobil uygulamaları mevcuttur.

Akıllı telefon uygulaması var mı?

İnşaat Hesabı’nın IOS ve Android mobil uygulaması mevcuttur.

İlk defa müteahhitlik yapacağım, piyasadaki fiyatlar hakkında çok bilgim yok, yine de programı kullanabilir miyim?

Sizden tek istenen daire, dükkan, ofis bilgilerini ve binaya ait genel özellikleri girmeniz. Metrajlar, program tarafından hesaplanacaktır. Hesaplanan metrajlar, hesap yaptığınız günün ve projeyi yaptığınız ilin işçilik ve malzeme fiyatlarıyla değerlendirilerek programın algoritması sayesinde toplam maliyet hesabı yapılacaktır.

Fiyatlar sürekli güncelleniyor mu?

3 tip fiyat güncelleme yöntemimiz var.

  1. Demir gibi anlık değişen malzemelerin fiyatları sistemimizde de anlık değişiyor. Bu nedenle 1 saat arayla yaptığınız 2 proje hesabındaki demir fiyatının değişiklik göstermesi çok normaldir.
  2. Anlık değişmeyen ama dövizden ve başka sebeplerden etkilendiği için çok sık fiyatı değişen malzemelerin fiyat takibi için Türkiye genelinde sektöre hakim 100’ün üzerinde malzeme satıcısıyla çalışıyoruz. Malzeme türüne göre fiyatlar günlük/haftalık/2 haftalık sistem tarafından otomatik güncelleniyor.
  3. İşçilik fiyatları şehir/ilçe bazında güncelleniyor. Güncellenme sıklığı bölgedeki inşaat yapımının sıklığına göre günlük/haftalık olarak değişiyor.

Programı kullanırken binadaki tüm dairelerin m²’lerini girmek zorunda mıyım?

Programın doğru bir hesap yapabilmesi için sizden istenen tüm bilgileri doğru girmeniz gerekmektedir. Her daire/ofis kendi içinde özeldir. 2 dairenin m²’sini toplayıp tek daire olarak girmeyiniz, aynı şekilde 2 banyonun, 2 odanın m²’sini toplayıp tek banyo, tek oda şeklinde sisteme girmeyiniz.

Ölçüleri girerken brüt mü net mi gireceğim?

Tüm ölçüleri net ölçü olarak girmeniz gerekmektedir.

Program inşaat maliyetini %100 doğru hesaplayabiliyor mu?

İnşaat maliyetini %100 doğru hesaplamak neredeyse imkansız. Programımızın arka planında 1000’lerce algoritma çalıştığı için hata payını minimuma indiriyoruz. Projesine göre değişkenlik göstermekle birlikte, 3 yıllık deneyim ve 1000’lerce proje hesabından sonra %98 oranında doğru hesap yapabiliyoruz.

Programı kullanmak için sürekli internete ihtiyaç duyacak mıyım?

Bulut teknolojisini kullandığımız için tüm verileriniz internette tutuluyor, bu nedenle programı kullanmak için internet bağlantınız olması gerekmektedir.

Hesabını yaptığım projelerin raporunu telefonuma veya bilgisayarıma indirebilir miyim?

Hesabını yaptığınız tüm projelerin raporlarını PDF formatında bilgisayarınıza ve telefonunuza indirebilirsiniz. Ayrıca projenizde yaptığınız tüm giderlerin raporlarını da istediğiniz zaman pdf olarak indirebilir ve çıktısını alabilirsiniz.

Olası yönetmelik değişikliklerinde programın algoritmasının düzenlenmesi ne kadar sürüyor?

Programımızın algoritması sadece yönetmelik değişikliği olduğu zaman değil, sürekli olarak güncelleniyor. Olası değişikliklerde algoritmalar mühendislerimiz tarafından çoğunlukla aynı gün içinde en geç 2-3 iş günü içinde güncelleniyor.

Programı Mac OS işletim sisteminde kullanabilir miyim?

Programı Mac Os dahil tüm işletim sistemlerinden ve tüm tarayıcılardan kullanabilirsiniz.

Uygulamayı telefondan silersem projelerim silinir mi?

Hayır silinmez. Tüm bilgileriniz bulutta saklanıyor. Email ve şifrenizi girerek istediğiniz yerden erişebilirsiniz.

Malzeme ve işçilik fiyatlarına kdv dahil mi?

Fiyatlara KDV dahildir.

Rapor çıktısında hangi bilgiler yer alıyor?

Projedeki tüm daire ve dükkan bilgileri, kullanılan malzemelerin, yapılan işçiliklerin fiyatları, inşaattaki tüm metraj bilgileri, malzeme sarfiyatları. Bunun yanı sıra inşaattaki her iş kaleminin toplam maliyete olan oranını grafiklerle ve tablolarla açıklıyoruz.
Anasayfadan tüm proje türleri için örnek rapor indirebilirsiniz.

Aynı bina ve daireler için geçen ay ve bu ay yaptığım hesap sonucu birbirinden farklı çıkıyor, bunun sebebi nedir?

Malzeme ve işçilik fiyatlarını anlık olarak güncellediğimiz için fiyatlar değişebilir. Örneğin: İnşaat demirinin ton fiyatı 1500TL’den 1700TL’ye çıkmış olsa ve binanızda 100 ton demir kullanılıyor olsa toplam fiyat 20.000TL fazla gözükür.

Hesap yapmak için hep aynı bilgisayarı/telefonu mu kullanmam gerek?

Kendi belirlediğiniz email ve şifrenizle tüm cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Yazılımımız web tabanlı çalıştığı için bilgisayarınıza veya telefonunuza kurulum yapmak zorunda değilsiniz.

Program tüm şehirlerde kullanım için elverişli mi?

Yenilenen sürümümüzde fiyatlar her şehir için özel olarak güncelleniyor. Bu sayede her şehir için kullanıma elverişli.

Programın farklı ülkelerde kullanımı durumunda doğruluk payı değişir mi?

İlgili tüm yönetmelikler programa entegre edildiği için yurtdışında kullanım halinde yönetmeliğe bağlı hata payları oluşabilir. Örneğin: Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelikte Bina yüksekliği 21.50 m’den veya 7 kattan fazla ise yangın merdiveni zorunluluğu bulunmakta. Bunun gibi yönetmelikteki tüm detaylar yazılımımızda mevcut ve sürekli güncellenmekte. Ama hesap yapacağınız ülkenin yönetmeliklerindeki detayları sisteme entegre etmediğimiz için hata payları oluşabilir.

Veriler ne sıklıkla güncelleniyor?

Eski versiyonumuzda veriler haftalık/aylık güncelleniyordu. Yeni versiyonda geliştirdiğimiz yapay zeka sayesinde veriler anlık olarak güncellenmektedir.

Rapor çıktısına firma bilgilerimi ekleyebiliyor muyum?

Rapor çıktısına firma bilgilerinizi ekleyip, kendinize özel rapor çıktısı alabilirsiniz.

Gider yönetimi modülü tam olarak ne işe yarar?

İnşaatın tüm giderlerini detaylı bir şekilde, kategoriler halinde, inşaatın ilerleyişine uygun, satın alınan 1kg çivinin bile maliyetini atlamadan tutmanıza, günlük, aylık, yıllık veya proje bazlı raporu alabilmenize, hangi ustaya/taşerona ne kadar ödemenin yapıldığı ve ne kadar borcun kaldığı, ileri vadeli olarak kime ne kadar borcunuzun olduğunu görmenize, kısa ve uzun vadedeki nakit akışınızı tutup ve tüm bu hesapları 7 gün 24 saat, her hangi bir kuruluma gerek olmadan online olarak dilediğiniz cihazdan takip edebilmenizi sağlar.

Hesabıma alt kullanıcı ekleyebilir miyim?

Hesabınıza alt kullanıcı ekleyebilirsiniz. Ama eklediğiniz alt kullanıcı sadece gider yönetimi modülünde gider ekleyebilir.
Alt kullanıcıyı bir çalışanınız olarak düşünebilirsiniz. 5 tane şantiye yönettiğinizi ve her şantiyeden sorumlu 1 personeliniz olduğunu varsayın. Her personel, sorumlu olduğu projeyle ilgili gider ekleyebilir.

Gider yönetimi modülünü düzenleyebilir miyim?

İnşaatın tüm sınıflarını sizin için kategoriler halinde böldük. İsterseniz sistemde tanımlı kategorileri silip, kendi özel kategorilerinizi ekleyebilirsiniz.

Gider yönetimi ile ilgili rapor alabilir miyim?

Kendiniz için Pdf ve Excel formatlarında, muhasebecinizin muhasebe programına entegre etmesi için Csv formatında rapor çıktısı alabilirsiniz.

Raporunuzu istediğiniz tarih aralığında, istediğiniz kategoriler için, belirlediğiniz bir proje için alabilirsiniz.

Aynı hesap altında birden fazla şirket takibi yapabilir miyim?

Her hesap tek firma içindir. Aynı hesap altında 2. Şirket takibi maalesef yapılamamaktadır.

Aynı hesap altında birden fazla proje takibi yapabilir miyim?

Tüm projelerinizi tek hesap altında takip edebilirsiniz.

Hesabın sahibini değiştirebilir miyim?

İnşaat Hesabı sayfasını oluşturan kişi, hesabın yöneticisidir. Dilerseniz hesabınızı başkasına devredebilirsiniz.

Programı bilgisayardan satın aldım, telefondan da kullanabilir miyim?

Her şey bir bütün olarak tek bir yerde saklandığı için, verinin güncel halini yanlışlıkla diğer bir bilgisayarda unutma gibi bir şanssızlık yaşamazsınız. Bu veriye her yerden erişebilirsiniz. Tek bir üyelikle tüm cihazlarınızdan kısıtlama olmaksızın kullanabilirsiniz.

E-posta adresimi ve şifremi nasıl değiştirebilirim?

Hesabım sayfanızda bulunan ”Üyelik Bilgilerim” bölümünden e-mail adresinizi güncelleyebilir, şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Paketlerde değişiklik yapabiliyor muyuz?

Mevcut paketlerimizden daha farklı özellikte bir paket istiyorsanız bizimle iletişime geçin, ihtiyacınıza özel paket teklifi gönderelim.

EFT/Havale ile ödeme yapabilir miyim?

Evet, yapabilirsiniz. EFT/Havale yaptıktan sonra dekontu bize göndermeniz yeterli.

Ödememi havale yoluyla yaptım, hesabım ne zaman aktif olur?

Kredi kartıyla yapılan ödemelerde hesap anında aktif olur. Havale yoluyla yapılan ödemelerde dekont tarafımıza ulaştıktan sonra 1-2 saat içinde hesabınız aktif olur. Hesabınızın hemen aktif edilmesini isterseniz ödeme yaptıktan hemen sonra müşteri hizmetlerimizi aramanızı tavsiye ederiz.

Programın güncellemeleri ücretsiz mi?

Hata payını daha da düşürebilmek, size daha iyi bir hizmet verebilmek için programı sürekli güncelliyoruz. Yaptığımız tüm güncellemeler ücretsizdir.

3D secure nedir?

3D secure, internet bankacılığı için dünya genelinde kabul edilen bir güvenlik sistemidir. İnşaat Hesabı’ndan yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure’la ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınızın 3D’ye tanımlı hale gelmesi için, bankada kayıtlı GSM bilgilerinizin güncellenmiş olması gereklidir. Kartınız 3D tanımlıysa, çoğunlukla internet üzerinden yaptığınız alışveriş sonrasında ödeme işlemi detayınız bankanızda kayıtlı olan GSM numaranıza SMS ile gönderilir. Böylece, kredi kartınızın yetkisiz kişilerce kullanılması durumunda hemen bilgi sahibi olur ve olası bir mağduriyeti önlersiniz.

Yurt dışından kart ile ödeme yapabilir miyim?

Evet. Tüm kartlar ile yurtdışından ödeme yapabilirsiniz.

Taksit seçenekleriniz var mı?

Evet. Tüm banka kartları için taksit seçeneğimiz var. Taksit sistemi için IYZICO altyapısını kullanıyoruz.

Atm’den kartsız işlem ile havale yapabilir miyim?

Evet. Aşağıdaki banka bilgilerine ödemenizi havale olarak atm üzerinden kartsız işlem seçeneğinden gönderebilirsiniz.

Alıcı ismi: ÇEVİK PROJE YAZILIM ANONİM ŞİRKETİ
Iban no: TR96 0021 0000 0001 7413 4000 01
Hesap no: 174134-1
Şube: Kavacık Şube

Programla ilgili farklı görüş ve önerilerim var, size nasıl ulaşabilirim?

[email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İnşaat Hesabı güvenli midir?

Teknik altyapımız sayesinde en yüksek seviyede sistem güvenliği sağlıyoruz.

Sitenizden yapılacak online alışverişlerde kart kullanımı güvenli mi?

Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için çok önemli. Bu sebeple ödeme sürecinin sonuna kadar gerçekleşen tüm işlemleriniz 3′ üncü kişilerin erişimine karşı SSL sertifikası ile korunmaktadır. Ödeme esnasında kart bilgileriniz hiçbir şekilde 3′ üncü kişiler tarafından görülememekte ve İnşaat Hesabı tarafından kayıt edilmemektedir.

Verilerimizin yedekleri alınıyor mu?

Verileriniz güvenli bir şekilde ve devamlı güncel tutulan, aynı zamanda anlık yedeklemesi yapılan, teknolojinin en son olanaklarıyla donanmış son derece güvenli veri merkezlerindeki kurumsal sunucularda saklanır. Ayrıca, verilerinizin yedeklerini kendiniz de manuel olarak indirebilirsiniz.

HALA AKLINIZA TAKILAN SORULAR MI VAR?

Aradığınız soru veya soruların cevaplarını yukarıda bulamadıysanız, daha fazla bilgi almak için aşağıda bulunan seçeneklerden birini değerlendirebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

DESTEK

Desteğe ihtiyaç duyduğunuzda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DESTEK AL
BLOG

Sizler için yazdığımız yüzlerce yazı arasından aradığınız cevabı bulabilirsiniz.

BLOG'A GÖZAT
ÜCRETSİZ DENE

İnşaat Hesabını 7 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

ÜCRETSİZ DENE
İNŞAAT HESABI İLE PROJENİZİ HESAPLAMAK İSTER MİSİNİZ? Hemen Satın Al