İnşaat Hesabı

Nasıl Çalışır?

İnşaat Hesabı Nasıl Çalışır?

Maliyet hesabınızı hızlandıran inşaat hesabı’nın nasıl çalıştığını öğrenin

Play Video

Binlerce formülü toplar ve birbirleri ile ilişkilendirir

Yoğun mühendislik hesabı gerektiren ve birbirini etkileyen binlerce formülü birbiriyle ilişkilendiren inşaat hesabı, projenize eklediğiniz her bir bölümü, türüne göre maliyetinize yansıtmak için bu detaylı ilişkilendirmeleri kullanır. Örneğin herhangi bir dairenize ekleyeceğiniz ek bir banyo için banyo duvarında kullanılacak fileden, kapı çıtasına. Lavabo bataryasından, havlupana yaklaşık 280 değişkeni aynı anda hesaplayıp, maliyete yansıtır. 

Örnek bileşen listesini görmek için Hemen Tıklayın

İmar Yönetmeliklerine Uyumlu Çalışarak Sizi Anında Bilgilendirir 

Binanızdaki kat sayısı, bina yüksekliği ve bağımsız bölüm sayısı gibi değişkenler oluştuğunda ya da sizin tarafınızdan değiştirildiğinde inşaat hesabı imar yönetmeliklerine göre kullanmanız gereken asansör sayısı, yangın merdiveni ve sığınak zorunluluğu gibi pek çok yönetmelik şartını projenize yansıtır ve sizi bilgilendirir. Bu sayede proje planınız için farklı versiyonlar deneyerek toplam maliyet yansımasını görebilir, proje planına karar verirken en karlı modeli kolayca bulabilirsiniz. 

Yapı Türü ve İl - İlçe Seçiminize Göre Hesaplamalarını Özelleştirir

Projenizin yapı türünü seçtiğinizde inşaat hesabı bu seçime göre hesaplama metriklerini otomatik oluşturur. Benzer biçimde projenin gerçekleştirileceği il ilçe bilgisini girdiğinizde ilgili bölgedeki güncel saha fiyatlarını otomatik olarak hesaplamanıza yansıtarak size en tutarlı maliyet hesabını üretir.

Malzeme Türü ve Marka Seçimi ile Esnek Hesaplama Yapar

İnşaat hesabı ile projenizde kullanacağınız fayans, döşeme, kapı kolu, batarya, boya, elektrik teçhizatı gibi tüm bileşenler için farklı malzeme türleri ve markaları arasından seçim yaparak maliyetlerinizi yönetmeniz mümkündür. Bu sayede bölgedeki daire standartlarına göre piyasa koşullarına en uygun ve en rekabetçi projeyi oluşturmanıza yardımcı olur. 

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?