Kalesinterflex Nedir?

Türkiye’nin özellikle yapı elemanları üretiminde en eski markalarından bir tane olan Kale tarafından üretilen Kale Sinterlex; yeni nesil bir seramik ürünüdür ve geleneksel seramiğe kıyasla çok ileri teknoloji özelliklerine sahiptir. Ürünün en başta gelen özelliği, son derece hafif olması gelmektedir. Farklı dekorasyon özelliklerine sahip ürün, yapıların hemen her alanında kullanılabilmektedir. Esnek bir yapıya sahip olması sebebiyle, tasarımcıların her türlü form için tercih edebildikleri ürün, kesilebilmekte ve farklı ebatlarda kullanılabilmektedir. Kalesinterflex; günümüz koşullarında en gelişmiş seramik ürünü olarak kabul edilmektedir.
Kalesinterflex özellikleri
Kale firmasının ismini bir marka haline getirerek piyasaya sunduğu bu malzeme, 3 mm ve 5 mm bir kalınlık değeri olan 1000 mm x 3000 mm ölçülerinde levha halinde üretilen porselen seramiklerdir. Oldukça yenilikçi fikirlerle üretilen bu malzeme, yapıda tasarım ve mimari algıların değişmesini sağlamıştır. Üretimi için en son teknolojik araçların kullanıldığı, birçok teknik testlerin uygulandığı ve sonunda birçok yapıya hitap edilecek şekilde meydana getirilen bu malzeme, çevre dostu bir ürün olması ile de bilinmektedir. Gelecekte kullanımının giderek artması beklenen kalesinterflex, sunduğu hafiflik, esneklik ve kolay işlenebilirlik gibi özellikleri ile her kesimden kullanıcının yoğun ilgisini çekmektedir.
Normal ebatları 1000 mm x 3000 mm şeklinde olan bu seramik levhalar, projeye göre istenilen ebatlara getirilip kullanıma sunulabilmektedir. Standart ebatlarda, 100 x 300, 50 x 100, 5 x 100 ve daha birçok seçeneği bulunan bu levhalar, kullanımda çok fazla esnek imkân sunmaktadır.

Renk anlamında her türlü zevke hitap eden kalesinterflex, 18 farklı renk seçeneği ile her türlü yapıya uygun renk alternatifleri olan bir malzeme olarak piyasaya sürülmektedir. Bunun yanında, farklı yüzey özelliği seçenekleri de haiz olan bu seramik levhalar, parlak ve sırlı olarak üretilebilmektedir.
Uygulaması oldukça kolay olan bu malzemelerin bir diğer önemli özelliği de ateşe karşı dayanıklı olmasıdır. Böylelikle, uygulama alanı daha da geniş bir hale gelmektedir.
Gelişmiş Teknolojiler ile benzersiz tasarımlar elde edin
Kalesinterflex tasarımcıya nerdeyse sınırsız bir dünyanın kapılarını aralar. Ürünün temel özelliklerinin yanı sıra, kendi kendini temizleme özelliği de söz konusudur. Bu sayede dış cephede kullanılması durumunda binanın yenileme ve temizleme ihtiyaçları neredeyse bütünüyle ortadan kalkar. Birçok farklı renk ve desenle satışa sunulan ürün, benzersiz tasarım özellikleri elde edebilmek için son derece uygundur.