Evimi/Ofisimi Country Akıma Göre Dekore Etmek İstiyorum. Nasıl Yapabilirim?

Çiftlik evi akımı olarak da bilinen Country akımı, yumuşak renkleri nedeniyle yaygın olarak tercih edilir. Diğer akımlarda olduğu gibi bu akımda da belirli bir düzene göre dekorasyon yapmak gerekir. Country akımı genellikle açık mutfak olarak evlerde muhteşem sonuçlar verir. Bu akım, ofis için pek tercih edilmez. Bunun nedeni hem kullanılan açık renkler hem de mobilyaların ofis mobilyasına uygun olmamasıdır.

Yumuşak Renkler Kullanın

Evinizi country akımına göre dekore etmek istiyorsanız ilk olarak kendinize bir renk paleti belirleyin. Renk paleti belirlerken farklı internet sitelerinden ilham alabilirsiniz. Seçeceğiniz renkler arasında kesinlikle yer alması gereken iki renk var: beyaz ve açık gri. Bu iki rengi seçtikten sonra tamamlayıcı üç renk daha seçin.
Tamamlayıcı renkleriniz mavinin açık tonları veya yeşilin açık tonları olabilir. Önemli olan mümkün olduğu kadar yumuşak tonlar seçerek hafif ve zahmetsiz bir görüntü elde etmek. Country akımına göre dekore edilen birçok evde ağırlıklı olarak mavi tonları tercih edilir. Bunun nedeni ise açık mavi tonlarının beyaz ve griyle mükemmel bir uyum sağlamasıdır.
Bu akıma göre dekorasyon yaparken siyah ve kahverengi gibi koyu renklerden kaçınmanız gerekir. Koyu renkler, çiftlik evi görüntüsünden ziyade endüstriyel bir görüntüye neden olacaktır. Ahşap malzeme kullanılacaksa, bu ahşap malzemenin rengi de yumuşak tonları tamamlayacak şekilde açık olmalıdır.

Yastıkları Dekorasyonun En Önemli Parçası Haline Getirin

Salon veya yatak odanızda country akımını uygulayacaksanız yastık kullanmaktan çekinmeyin. Koltukların üstüne veya yatağın üstüne çok sayıda yastık koymak bu akımın vazgeçilmezler arasındadır. Seçeceğiniz yastıkları açık renklerde olabileceği gibi mobilyalarınıza kontrast yaratacak şekilde desenli de olabilir.
Kareli, çizgili ve yazılı kumaşlar bu akımda oldukça sık tercih edilir. Düz ve açık renk bir koltuk üzerine yine yumuşak tonlardan yastık kılıfı seçin. Unutmayın. Country stilinde asla çok yastık diye bir şey söz konusu değildir. Ne kadar çok yastık kullanırsanız eviniz bu akıma o kadar çok uyacaktır.

Ahşap Mobilyalar Tercih Edin

Dolaplarınızda ve mobilya iskeletlerinde ahşabı tercih etmelisiniz. Fakat ahşap seçimi yaparken koyu kahverengi tonları yerine beyaza yakın açık renklerden kullanın. Çiftlik ortamına uyum sağlayacak ahşap malzeme, açık renkli tasarım öne çıkmasına yardımcı olacaktır. Mutfakta ise dolapları ahşap yapmak, çiftliğin doğallığını yansıtacak.

Tuğla ile Doğal Bir Görüntü Yakalayın

Zemin kaplaması yaparken klasik parke ve halıları bir kenara bırakmalısınız. Bu akımda rahatlıkla yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Tuğla ile yapılan zemin kaplamaları hem doğal bir görüntü sunar hem de evinizin tamamen farklı bir havaya bürünmesine yardımcı olur.
Zemin kaplamasının yanı sıra tuğla, duvar kaplamasında da kullanılır. Dekorasyona özel olarak üretilen açık kırmızı tuğla kaplama, çiftlik havasını evinizin içine taşımanıza yardımcı olur.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row row_id=”” row_layout=”false” type=”” bg_color=”” bg_type=”” overlay_pattern=”” no_with_border=”” padding_top=”” padding_bottom=”” margin_top=”” margin_bottom=”” css_animation=”” el_class=””][vc_column bg_color=”” bg_position=”50% 0″ bg_repeat=”no-repeat” bg_cover=”false” padding_top=”” padding_bottom=”” margin_top=”” margin_bottom=”” css_animation=”” width=”1/1″][ev_gap height=”20″][ev_teaser teaser_text_align=”left” teaser_layout=”right” teaser_head_text=”İNŞAAT HESABINI ÜCRETSİZ OLARAK DENEMEK İSTER MİSİNİZ?” teaser_head_text_font_size=”” teaser_head_text_color=”#ffffff” teaser_text_font_size=”” bg_color=”#262626″ bg_type=”” overlay_pattern=”” teaser_height=”” buttons_type=”” button1_skin=”extra-color-3″ button1_icon_alignment=”right” button1_text=”ÜCRETSİZ DENE” button1_link=”https:/insaathesabi.com/insaat-hesabi-yakinda/” button2_skin=”default” button2_icon_alignment=”left” button2_text=”” button2_link=”” button1_icon=”fa fa-angle-double-right” button2_icon=””][/ev_teaser][ev_gap height=”30″][/vc_column][/vc_row][vc_row row_id=”” row_layout=”false” type=”” bg_color=”” bg_type=”” overlay_pattern=”” no_with_border=”” padding_top=”” padding_bottom=”” margin_top=”” margin_bottom=”” css_animation=””][vc_column bg_color=”” bg_position=”50% 0″ bg_repeat=”no-repeat” bg_cover=”false” padding_top=”” padding_bottom=”” margin_top=”” margin_bottom=”” css_animation=”” width=”1/1″][vc_column_text css_animation=”” el_class=””]

Modern Mobilyalardan Uzak Durun

Dekorasyonda hangi mobilyaları kullanacağınızı bilmenin yanı sıra hangilerinden uzak durmanız gerektiğini de bilmelisiniz. Country akımında modern görünen İskandinav tarzı mobilyalara yer yok. Bu akımda daha geniş koltuklar, geçmişten gelen ahşap dolaplar ve sanki çiftlikte bulunan malzemelerden yapılmış gibi duran yataklar bulunuyor.

Mutfakta Tel Dolap Kullanın

Mutfakta country akımına göre dekorasyon yapmak istiyorsanız anneanne ve babaannelerden kalan tel dolapları kullanmayı düşünün. Geçmişte bir anı gibi kalan bu dolaplar, bu akımın vazgeçilmezleri arasındadır.
Mutfakta tercih ettiğiniz malzemeler ne kadar doğal olursa mutfağınız bu akıma o kadar fazla uyar. Tel dolabın yanı sıra küçük aksesuarlarla da mutfağınızı canlandırabilirsiniz. Örtü kapaklı kavanozlar, ahşap raflar, sıcak bir yuvayı anımsatan yazılı aksesuarlar bu akımın vazgeçilmez öğeleri arasında yer alır.

Ailenizi Evinize Yansıtın

Country denilince akla geniş aileler, köpekler, kediler ve diğer havyanlar gelir. Ailenizi ve hayvanlarınızı dekorasyona yansıtmak ise oldukça pratik bir çözüm olacaktır. Aile fotoğraflarını çerçeveleterek duvara asabilirsiniz. Ayrıca evin farklı köşelerinde açık renkli çerçeveler kullanabilirsiniz.

Doğayı Evinize Taşıyın

Doğayı evinize taşımanın en kolay yolu çiçeklerden geçer. Country akımında ise çiçekler baş rol oynar. Kurutulmuş buketler, halka çiçekler ve zarif taçlar dekorasyonun ayrılmaz bir parçası olacaktır. Salona veya mutfağa asabileceğiniz gibi girişte misafirlerinizi de kurumuş doğal çiçeklerle karşılayabilirsiniz. Kurumuş dallarda hazırlanan aksesuarlar da bu akımın vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor.